Message We have an experienced around 2 Years in Textiles & Fabrics Category. We are interested in your products want to discuss in details. As of Now, We having a 200 retailers counters with me
Intrested to become distributors of Textiles & FabricsThreadsZari & Glitter ProductsEmbroidery Zari ThreadGold Zari ThreadHalf Fine Zari
| Preferred location | Vijayawada, Andhra Pradesh |
| Investment capacity | Rs. 2.00 Lac - Rs. 5.00 Lac |
| Experience | YES |
| Mobile | Verified |
| Email ID | Verified |
| Proposals received | Show |
Message Mono Rope, Clothesline Rope, Virgin White PP Rope, Plastic YARN, Monofilament Yarn, All size Danline & Monofilment PP/HDPE Ropes, Mono Rope 2-6 mm 6-12mm 12-18 mm 18-24 mm, Danline 2-6 mm 6-12mm 12-18 mm 18-24 mm, Ropes, Plastic Yarn,
Intrested to become distributors of Mono Rope, Clothesline Rope, Virgin White PP Rope, Plastic YARN, Monofilament Yarn, All size Danline
| Preferred location | Vijayawada, Andhra Pradesh |
| Investment capacity | Rs. 50.00 K - Rs. 100.00 K |
| Experience | 3yrs |
| Mobile | Verified |
| Email ID | Verified |
| Proposals received | Show |
Message Want to Become distributor
Intrested to become distributors of Cotton Poplin Fabrics, Cotton Cambric Fabric, Polyester Cotton Fabric, Industrial Cotton Fabric, Clo
| Preferred location | Vijayawada, Andhra Pradesh |
| Investment capacity | Rs. 50.00 K - Rs. 99.00 K |
| Experience | 2 |
| Mobile | Verified |
| Email ID | Verified |
| Proposals received | Show |
Message Tensile Structure, Modular Tensile Structures, Modular Fabric Structures, Tensile Fabric Structures, Car Parking Covering, Resort Tents, Event Canopy, Car Parking Shade, Shade Sils Tents, Hexagon Tents, Tensile Entrance Gate, Nightview Tents, Party Event Tent, Condor Car Parking Shades, Exhibition Structure Tents, Event Canopy Tent, Shade Sails Tent, Designer Car Parking Shelters, Car Parking Canopy, Car Parking Shelters, Car Parking Tensile Structure, Event Car Display Tent, Car Display Tent, Plain Car Parking Shade, Parking Structure, Car Parking Structure, Pagoda Galvanized Structure, Event Tent, PVC Coated Event Exhibition Tent, Party Tent, Party Canopy, Party Pagoda, PVC Coated
Intrested to become distributors of Tensile Structure, Modular Tensile Structures, Modular Fabric Structures, Tensile Fabric Structures,
| Preferred location | Vijayawada, Andhra Pradesh |
| Investment capacity | Rs. 25.00 K - Rs. 40.00 K |
| Experience | 2yrs |
| Mobile | Verified |
| Email ID | Verified |
| Proposals received | Show |
Message PP Bag Closing Thread, PP Multifilament Twine, PP Multifilament Yarn, PP Multifilament Twisted Yarn, PP Bag Stitching Thread, PP Multifilament Fat Yarn, PP Multifilament Air Intermingled Yarn,
Intrested to become distributors of PP Bag Closing Thread, PP Multifilament Twine, PP Multifilament Yarn, PP Multifilament Twisted Yarn,
| Preferred location | Vijayawada, Andhra Pradesh |
| Investment capacity | Rs. 1.00 Lac - Rs. 2.00 Lac |
| Experience | 1yrs |
| Mobile | Verified |
| Email ID | Verified |
| Proposals received | Show |
Message Cotton Fabric, Bullet Print Patta, Big Kayeri Jacquard Fabric, Satin Print Fabric, Rubia Terry Fabrics, Terry Rubia Fabrics, Munga Print Fabric, Rayon Dyed Fabric, Print Georgette Fabric, Taffeta Silk Fabric, Rayon Print Fabric, Neon Silk Fabric, Tussar Silk Fabric, Velvet Fabric, Viscose Velvet Fabric, Cotton, Cut, Fabric, Soft, Plain, Interlining,
Intrested to become distributors of Cotton Fabric, Bullet Print Patta, Big Kayeri Jacquard Fabric, Satin Print Fabric, Rubia Terry Fabri
| Preferred location | Vijayawada, Andhra Pradesh |
| Investment capacity | Rs. 1.00 Lac - Rs. 2.00 Lac |
| Experience | 2yrs |
| Mobile | Verified |
| Email ID | Verified |
| Proposals received | Show |
Message We, Jaya Textiles Private Limited, was established in 1954. We are located at Vijayawada, Andhra Pradesh. We are the leading supplier, trader & wholesaler of fabric products. Now we wish to became distributor in same fabric products like linen fabrics, cotton fabrics. We are looking this distributorship in entire Andhra Pradesh.
Products interested to become distributors:
- Fabrics
Intrested to become distributors of Fabrics like Linen Fabrics, Cotton Fabrics.
| Preferred location | Vijayawada, Andhra Pradesh |
| Investment capacity | Rs. 10.00 Lac - Rs. 20.00 Lac |
| Mobile | Verified |
| Email ID | Verified |
| Proposals received | Show |
Share your requirement/ experience/ suggestion/ complaint with us to serve you better.